Политологът Даниел Смилов: Опасно е да се говори, че след вота в неделя ще има нови избори

31.03.2023 / 10:39 7

кадър Нова нюз

Тезата, че след вота в неделя едва ли не неизбежно ще отидем на нови избори, е грешен, опасен елемент, който се опитва да накара хората да не излязат да гласуват. С вота си в неделя те могат доста да променят картината на социолозите. Има голям шанс с малко увеличение на електорален ресурс да бъде променена картината на социолозите, това заяви политологът Даниел Смилов по Нова нюз.

По думите му, ако ДБ излязат с някаква преднина пред ГЕРБ, те ще търсят подкрепа, включително от ГЕРБ върху определени политики. „В голяма степен тези са ясни – еврозоната, войната в Украйна, Шенген. При друг вариант – ако няма ясен победител или ГЕРБ излезе на преден план, по-вероятна е коалиция около ГЕРБ, където ДПС, може би и БСП могат да се включат”, предвижда Смилов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
1
cron1 (преди 3 години)
Рейтинг: 163315 | Одобрение: -23790
Докато не направят президентска република, през 4-5 месеца ще има избори...
Марио Кроненберг
3
0
Ванката (преди 3 години)
Рейтинг: 53821 | Одобрение: 10736
Нищо чудно, няма да се разберът за кокала и пак на избори на есен
Простите хора лесно се манипулират и управляват!
3
0
Off Road (преди 3 години)
Рейтинг: 60092 | Одобрение: 14192
ДБ, от началото на изборите говорят, че ако нямат мнозинство, отиват на следващи избори. Което означава, че освен вредни са и опасни, според политолога
2
2
skokos (преди 3 години)
Рейтинг: 15883 | Одобрение: 2598
Ами прав е господина, то няма смисъл да се говори за очевидното. А като знам как някой хора се ядосват от такива твърдения, си е и опасно.
3
1
Радостин (преди 3 години)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Все едни и същи дебили  се натискат за хранилката.
Всеки да си получи заслуженото !
5
1
ас (преди 3 години)
Рейтинг: 168336 | Одобрение: 25991
от каде ги намират тези дебили? всеки уважаст себеси политолог и социолог дори и платените казват че основния фокус на всяка от големите партии е местната власт. подмяната герб-дпс и бсп не искат да управляват в тази криза особено герб-дпс които си върнаха малко позции след издънките и корупцията в партията на подяната. основната работа на хартиената коалиция(герб-дпс бсп) е да откраднат месната власт и да спрят някой като копейкина да вземе първото място. после ще върнат нещата по стро му герб ще споделят власта с патерицата си дпс а КУРнелия пак ще е втора сила и по цял ден ще разправя каква жертва е(или нещо подобно).
5
1
kaka (преди 3 години)
Рейтинг: 71213 | Одобрение: 9098
На герб им свършват парите и пръскат всички сили за да спечелят,за това е опасно да се говори за нови избори.А при тази скапана политическа система избори ще има със сигурност.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама