Полиция обискира дома на Валиумния изнасилвач в Зона Б-5, предстои нов арест

15.01.2020 / 15:38 2

Валиумният изнасилвач Йохан Фредерик Стелингверф вероятно ще бъде задържан отново. Повторният арест идва след жалба на още една жена, която твърди че е била изнасилена от холандеца пред октомври 2019 г., пише "Флагман".


Срещу чужденеца се очаква да бъде повдигнато второ обвинение. Днес около 12 часа автомобил на съдебна охрана и няколко патрулки пристигнаха пред кооперацията в столичния кмартал Зона Б-5, в която Стелингверф  е задържан под домашен арест. Последва обиск в жилището, което той обитава. 

Нидерландският гражданин Йохан Стелингверф, когото местните медии наричат „Валиумния изнасилвач” бе арестуван в София на 26 декември 2019 година, след брутално изнасилване на 32- годишна столичанка. Жертвата бе настанена  в болница с тежки травми и разкъсвания. Преди Нова година Софийски районен съд му налага най- тежката мярка за неотклонение - задържане под стража, която той обжалва. На 3 януари обаче  Софийски градски съд променя мярката за неотклонение на Стелингверф и го пуска под домашен арест.  Районна прокуратураиздаде заповед за забрана Стелингверф да напуска пределите на страната до приключване на делото. 


След разкритията на TrafficNews, в редакцията получихме писма от няколко жени, които са имали контакт с холандеца, но по една или друга причина не са последвали съдбата на изнасилената софиянка. В България пристигна и екип журналисти от нидерландското издание Hart van Nederland, за да направи репортаж за поредното посегателство. Екипите на двете медии обмениха информация за мъжа, чиито "подвизи" са широко известни в Нидерландия. 

Публикациите са причина още една от жертвите на Йохан да събере смелост и да подаде жалба в полицията. Става дума за унгарка, която в края на миналата година е пребивавала в София. Тя също попаднала в мрежите на чаровния холандец, който я завел в апартамента си в Зона Б-5 и я насилил. 

Обитателите на кооперацията, в която Стелингверф живее, са ужасени от разкритията за съседа им. Те се страхуват както от самия Йохан, така и от вероятността близки на пострадалите жени да потърсят отмъщение. Съседите от блока са събрали подписка, в която настояват той да бъде изселен. Охранителят на комплекса Младен разказа, че до този момент Йохан не нарушава домашния арест, а храна му носи млада жена и собственикът на апартамента.

Разказа също, че холандеца до преди няколко месеца имал връзка с младо момиче, прибирали се заедно, винаги поздравявали , изглеждали щастливи и усмихнати. Наскоро бил за два месеца в Германия.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
0
4udovi6teto (преди 5 години)
Рейтинг: 36500 | Одобрение: 9445
Тоя красавец, ако не го екстрадират, разбира се, обратно в Нидерландия, го чакат щастливи мигове в пандиза. Ангелче
Валери Станков

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама