Полицията арестува ало-измамник

29.05.2024 / 13:53 0

снимка Булфото

Полицията арестува мъж, съпричастен към телефонна измама в Габрово, съобщиха от ОД на МВР.

Действията по разследването са стартирали на 28 май, след като възрастна жена е потърсила помощ в полицията.

Тя разказала пред полицейските служители, че получила обаждане от непознат, който съобщил, че внучка ѝ е претърпяла инцидент и трябва незабавно да бъде оперирана, за което са необходими 3000 лева.

Вярвайки че помага, пенсионерката е предала парите на мъж, дошъл пред входа на жилището ѝ. След като разбрала, че е станала жертва на измама, тя подала сигнал в полицията.

В района на автогарата е бил заловен 46-годишният мъж, получил парите. В него е намерена цялата сума. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата, предаде Дарик.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама