Полицията е в готовност за новия протест срещу скъпите горива

04.11.2018 / 07:19 6

Полицията в Пазарджик е в пълна готовност за предстоящия протест срещу високите цени на горивата, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР Мирослав Стоянов. Проявата е насрочена за неделя, като участниците ще се съберат в 11,00 часа на битака, а половин час по-късно ще поемат на шествие из града.

Този път са излъчени представители, които са подали по надлежния ред уведомление до Община Пазарджик. Създадена е организация, така че да не се стига до безредици и неудобства. Автомобилната колона ще премине по бул. „Георги Бенковски“ и през центъра на града по предварително заявен маршрут. Където е необходимо, ще се спира движението, за да се избегнат инциденти. Осигурени са екипи на Районното управление и Пътна полиция за охрана на събитието и придружаване на автоколоната.

Първият протест, проведен миналата събота, премина без никаква организация. Едва при събирането на участниците се разбра, че не е подадено уведомление и проявата е незаконна. Затова изпратените на място служители на реда снеха личните данни на участниците и ге предупредиха да не допускат никакво нарушаване на обществения ред.

Според Стоянов, въпреки слабата организация не е имало никакво проблеми. Протестиращите са оценили пропуските си и са се съобразили изцяло с препоръките на полицията.

Предишното шествие събра над 90 автомобила, таксита, бусове и мотоциклети с около 200 човека. Този път активността е доста по-ниска – до момента едва 90 души са заявили, че ще се включат. / Дарик

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
14
0
kris (преди 7 години)
Рейтинг: 556046 | Одобрение: 105311
Пазят циганите и мафията от народната любов......Осъзнават ли, че заплатите им ги плаща същия този народ.......?
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама