Полицията хвана много пийнали и дрогирани шофьори зад волана
Снимка Булфото
Полицията излови поредни шофьори в крачка.
За изминалия ден са установени 31 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 13 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 18 - са управлявалите с над 1,2 на 1000, един е отказал тестване. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 21 водачи, други трима са отказали да бъдат тествани.
Това съобщи Министерството на вътрешните работи (МВР), пише novini.bg.
Общо 13 249 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 13 249 водачи и пътници. Съставени са 4175 фиша и 866 акта за установени административни нарушения.
Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на моторни превозни средства от неправоспособни шофьори, посочват от МВР.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

