Полицията във Варна състави актове на 52-ма нарушители

26.04.2020 / 16:58 5

За днешния ден, на територията на ОД на МВР – Варна, са извършени 405 проверки по адреси на лица, поставени под задължителна домашна карантина, тъй като са били в контакт със заразени с коронавирус граждани или са пристигнали от рискови дестинации.

След установено нарушение е образувано едно досъдебно производство за престъпление по член 355, ал. 2 от НК, касаещ неспазване на задължителната карантина след завръщане от рискова страна.

Разследванията, започнати по време на обявеното извънредно положение заради коронавируса, са взети на специален отчет от Апелативната прокуратура във Варна.

За днешния ден са извършени 298 проверки по Закона за здравето във Варна и областта. Установени са 52 нарушения, съставени са АУАН. В 37 от случаите става дума за липса на маска или друго средство, покриващо устата и носа на гражданите.

ОДМВР – Варна призовава гражданите да спазват разпорежданията, въведени във връзка с ограничаване разпространението на  COVID - 19 на територията на страната, да ограничат излизанията от дома, да пътуват само при неотложност на пътуването.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
0
:) (преди 6 години)
Рейтинг: 36841 | Одобрение: 8146
Тия сини свине, ако почнат да си вършата така работата и като трябва да ловят престъпници. Леле, няма да има кражби по улиците. Ама така е по-лесно - ченгето дебне лесната жертва. Глобява за носене на маска. Като трябва да отиде да хване краде на касетофони, подвива опашката. Ченге - що не ходиш да глобяваш в Максуда бе? Там дали всички са с маски? Щото ... сте педерасти. 
1
1
kris (преди 6 години)
Рейтинг: 638698 | Одобрение: 126183
А полицейски патрули около Максуда и Каменар има ли.....? Защото чух, че цяла фамилия ползва една и съща маска за еднократна употреба....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
3
2
Нено (преди 6 години)
Рейтинг: 16382 | Одобрение: 3162
Хайде, хайде, гражданите да не са по-изпълнителни. Дори забелязвам точно обратното!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама