Полша планира да забрани мобилните телефони във всички начални училища

02.06.2026 / 21:04 0

Снимка: Пиксабей

Полша планира да забрани мобилните телефони във всички начални училища в страната от началото на новата учебна година през септември, съгласно проектозакон, който полското правителство одобри днес, предаде ДПА, цитирана от БТА.

Предложението, което сега ще бъде внесено за гласуване в парламента, трябва да влезе в сила на 1 септември 2026 г. В Полша началното образование обхваща обучението до осми клас.

Планираният законопроект ще забрани използването на мобилни телефони и други устройства, способни да записват звук или видео, по време на учебни часове и междучасия. Забраната ще се отнася както за държавните, така и за частните училища, съобщи Министерството на образованието на Полша.

Ще се допускат изключения, когато използването на телефон е необходимо за учебни цели, за подпомагане на учебния процес или по причини, свързани със здравето и безопасността, уточнява ДПА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама