Поптодорова: Тръмп иска да овладее цените и САЩ да излязат победител от войната

09.04.2026 / 18:20 4

Кадър бТВ

Дипломат посочи целта на Тръмп във военния конфликт в Близкия изток.

Очевидно беше очаквано и неизбежно дотолкова, доколкото Израел веднага реагира, когато се предположи, че и Ливан влиза в зоната на примирие. Когато Иран обяви своите 10 точки, включи Ливан. Израел веднага възрази. Междувременно нямаше споменаване на Ливан в изявлението на президента Тръмп и в съобщението от Белия дом, след което Тръмп изрично поясни, че Ливан не влиза в тази договореност. Съдейки по политиката и събитията, свързани с Израел в годините назад, това е напълно обяснимо.

Това коментира в “Лице в лице” дипломатът Елена Поптодорова.

“Целта на Израел е тотално обезсилване и унищожаване на “Хизбула”. Това не съвпада точно с американската цел”, изрази мнението си тя.

По думите ѝ САЩ са влезли в конфликта с “много по-широк диапазон” на целите си.

“Целта беше смяна на властта дотолкова, доколкото това можеше да стане. След това се оказа, че не е. Винаги са присъствали тези три пункта: ядрена програма, ракетна, балистична програма и да няма подкрепя за терористичните организации. Тези три точки винаги ги е имало, но е интересно как се разместват по значимост. Понякога идват най-горе в списъка, после падат по-надолу”, посочи Поптодорова.

“Ормуз вече е на първа линия - приоритетът да бъде освободен протокът. Израел следва своята ясна линия на поведение, която има подкрепа и вътре в самия Израел, както иобслужва изцяло личния интерес на Нетаняху, предвид и неговите съдебни саги у дома. Виждаме раздалечаване на целите. Израел очевидно ще преследва целта си срещу “Хизбула” до последна капка кръв, докато за Тръмп най-важното е да бъде отприщен Ормуз, да се овладее ефекта върху цените и Америка да излезе победител от войната", коментира тя.

“Ще има много странно примирие и във всички случаи то ще бъде изпъстрено от военни действия”, прогнозира дипломатът и изрази убедеността си, че е невъзможно преговорите да продължат само в рамките на две седмици, пише novini.bg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
kris (преди 3 месеца)
Рейтинг: 638713 | Одобрение: 126183
Дават я по медиите защото е зам-шеф на НАТО и има всички качества на ИИ, т.е. липса на срам и свръхположеност.....За да се издокарат на Атлантическия клуб, на еврейското лоби и отчаят всички честни хора показвайки такива въжеиграчи и ветропоказатели....Тъй, че като и видя мацуната по някой канал и сменям канала да не ме омърси.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
1
0
kjk (преди 3 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Клептоманката излезе от нафталина и се надяваше на някое служебно кресло,ама Надка излезе с повече заслуги и я избута!!!
1
0
Серж (преди 3 месеца)
Рейтинг: 246681 | Одобрение: 50086
Тази дърта крадла няма ли да се скрие най-после? 
5
0
kris (преди 3 месеца)
Рейтинг: 638713 | Одобрение: 126183
Поптодорова се опитва да влезе в обувките на Тръмпи, ама и са широки....А си личи, че четем същите американски медии, нищо ново....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама