Поптодорова: Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна

19.02.2025 / 16:02 14

Снимка: Булфото

Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна. Това заяви пред БНР Елена Поптодорова, основател на Атлантическия клуб в България, бивш посланик в САЩ.

Тя смята, че това може да се случи, след като бъде постигнато споразумение за прекратяване на войната между Москва и Киев.

"Това е стара практика. Има мироопазващи войски в почти цял свят. България отдавна изпраща свои контингенти в тези мироопазващи части. Те могат да бъдат под егидата на ООН. Формата може да бъде намерена". 

Разбира се, че не става дума за войници на фронта, поясни тя в предаването "12+3". 

"Става дума за това, което правим в Косово, Босна, Афганистан, Ирак, Камбоджа.

Това ще бъде знак за отношението на България към войната и Русия. Или една държава има политика и виждане, което защитава, или остава някъде встрани.

Ще мине дълъг период от време, докато се сложат на масата и условия, и подписи за мир. След това ще се обсъжда мироопазването".


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
2
robotron2000 (преди 9 месеца)
Рейтинг: 53209 | Одобрение: 1964
естествено че трябва, ние сме НАТО
3
0
zorkooko (преди 9 месеца)
Рейтинг: 6638 | Одобрение: 1203
тоя дърт олигофрен само ъкъл да краде да дава , а след като е казала че е вузрасна и немоЙ да щофира сега мнение дава - тъпа крадла
zorkooko
4
0
Нане (преди 9 месеца)
Рейтинг: 32309 | Одобрение: 5789
Крадливата и соломончо се учат в една синагога 
4
0
kris (преди 9 месеца)
Рейтинг: 541398 | Одобрение: 101448
Уйчо, свинската мас от топлината ще се стече по мацуната.....Няколко кила маджун трябват....с мистрията, или по-добре направо с лопатата !
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
6
0
село варна (преди 9 месеца)
Рейтинг: 31068 | Одобрение: 628
Може ама децата и и внуците и първи да заминат.
3
0
уйчо (преди 9 месеца)
Рейтинг: 120492 | Одобрение: 6487
То ясно, че след като приключи войната, тя и така пише.Как ще приключи, никой не знае.  Ама да си преброи армията и тогава да каже, пращам пет човека в Афганистан, трима в Косово двама на Луната и седем в Украйна. А не отсега да се изцепва. 
6
0
ССС (преди 9 месеца)
Рейтинг: 5373 | Одобрение: 993
Единственият въпрос по който Г-жа Кикимората може да дава съвети е "Как да откраднеш неща от магазините на летищата". без да те хванат няколко пъти. Аман от капацитети като нея и посестримата и Неински.
Който лъже, на въже.
4
2
Уйо (преди 9 месеца)
Рейтинг: 51524 | Одобрение: 7349
За да се случи това, първо войната трябва да приключи. После ООН в която членува и Московия трябва да даде мандат на мисията, така че всякакви приказки по темата са излишни.
9
0
уйчо (преди 9 месеца)
Рейтинг: 120492 | Одобрение: 6487
Кремоопазващ контингент по маршрута ти трябва да сложат!
12
0
kris (преди 9 месеца)
Рейтинг: 541398 | Одобрение: 101448
Тая никой не я бръсне за слива и никой не я слуша, ама като Плювньо все щръква като магарешки бодил на нива.....Егати нахалното парче !!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
10
0
уйчо (преди 9 месеца)
Рейтинг: 120492 | Одобрение: 6487
Не знам и аз, как една крадла я лансират по всички медии да ръси мозък! Да и дадат 10 калъпа свинска мас да опъва бръчката и да изчезне!
10
0
Радостин (преди 9 месеца)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Ленче Крадлокремче пак се ИЗДЪНИ. Никой  ДА НЕ Я ПУСКА  да митка по медиите и да ръси простотии. Ще донесе отново конфликти.
Всеки да си получи заслуженото !

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама