Порто спечели Зимната купа на АМФЛ-Варна. Мишо Венков - MVP

27.02.2021 / 11:53 0

Снимки: "Петел"

С изключително интересен и оспорван мач завърши Зимната купа на аматьорската минифутболна лига-Варна. Във финала Порто-Ди Ес победи с 5:4 МФК Балерини като развръзката дойде в последната минута, когато "португалците" забиха два гола, дело на Станислав Джамбазов.

През първото полувреме двата отбора си размениха по две попадения. Резултатът бе открит от бившия футболен национал на България Михаил Венков, който реализира рядко красив гол в минифутбола, пращайки топката с воле в "паяжината". Малко след това Порто изравни като точен бе Костадин Иванов след центриране от корнер. Денис Кадир даде нов аванс за Балерини с глава, но Станислав Джамбазов направи 2:2 с директен удар от фаул.

През второто полувреме Мишо Венков изведе отново миналогодишните носители на трофея напред с удар отблизо. Петър Иванов възстанови ремито от дузпа. Двубоят вървеше към края си, когато и Балерини получи право да изпълни дузпа. От бялата точка Юлиан Загоров направи 4:3. Порто обаче не се отказа, като в последната минута националът по плажен футбол Джамбазов му донесе победата с два гола. Той първо реализира с удар от малък ъгъл, а след това прехвърли с глава съперниковия вратар за крайното 5:4.

В спора за бронзовите медали Тангра надигра с 6:3 Интернационал.

Организаторите раздадоха няколко индивидуални награди. За вратар №1 бе избран Иван Иванов от Порто, Мишо Венков стана най-полезен състезател (MVP), а голмайстор №1 е Атанас Йончев от МФК Монтана.