Постоянен арест за четирима от задържаните след протеста на "Възраждане"

24.02.2025 / 22:04 5

Снимка: Булфото

Софийският районен съд остави за постоянно в ареста четирима от обвиняемите за хулигански действия пред сградата на Европейския парламент и на Европейската комисия в София. Петият обвиняем, който е и непълнолетен, е оставен без мярка за неотклонение, предава БТА. Определението на съда не е окончателно и подлежи на обжалване и протест.

Пред медиите адвокат Петър Петров, народен представител от „Възраждане“, заяви, че относно непълнолетния обвиняем съдът е определил да бъде освободен тази вечер и да му бъде назначен надзорник от Детска педагогическа стая.

По думите му съдът в мотивите се е съобразил с тезата на прокуратурата, че извършеното деяние от обвиняемите е с особена циничност и дързост.

Ще обжалваме определението спрямо четиримата обвиняеми, каза още адвокат Петров и добави, че „вярваме в справедливия български съд“.

Петров коментира и заявката на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов във връзка с евентуални доказателства за престъпление, извършено от хора с имунитет при вандалското посегателство срещу сградата на Европейската комисия и Европейския парламент.

"След като приехме отпадането на процедурата за неговия избор като главен прокурор, съвсем нормално е той да насочи наказателната репресия към "Възраждане", посочи Петър Петров.

В събота "Възраждане" организира протест за запазване на българския лев пред Българската народна банка. По-късно обаче напрежението ескалира пред сградата на представителството на Европейската комисия в София, след като протестиращи срещу еврото хвърляха червена боя и бомбички по нея. Вратата на сградата беше запалена. Няколко минути продължиха гърмежите от бомбичките, а полицаите изблъскаха протестиращите по-далеч от сградата. На място дойдоха пожарникари и представители на жандармерията. 

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов разпореди спешни мерки и действия от полицията в цялата страна за установяване и задържане на всички, отговорни за вандалските посегателства срещу сградата на Европейската комисия и на Европейския парламент в София, информираха от МВР. Днес стана известно, че обвинените за хулиганските прояви в събота, вече са шестима. От Районната прокуратура в София съобщиха, че от днес шестият обвинен остава в ареста за 72 часа. Преди това прокуратурата поиска от съда постоянен арест за петимата първоначално задържани за инцидента в събота.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
5
cron1 (преди 1 годинa)
Рейтинг: 164403 | Одобрение: -23962
Това е чудесно! А дали ще ги осъдят?!? Надали...
Марио Кроненберг
4
1
kris (преди 1 годинa)
Рейтинг: 645908 | Одобрение: 127993
Няма как да се обидя от пидал де се разхожда с гащичките в едната ръчичка и тубичка вазелин в другата Мистър Боб.....Бегом марш в килера де ти е мястото !!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
1
4
MrBean (преди 1 годинa)
Рейтинг: 234514 | Одобрение: -2141
Щом те кефи смяната на партньори си го пожелай просто...
4
4
kris (преди 1 годинa)
Рейтинг: 645908 | Одобрение: 127993
Пред Капитолия арестуваха и вкараха в затвора 1500 души....Сега тези хора ги пускат и на тяхно място влизат шибаните еврейчета де ги вкараха....с по две кофи вазелин.....Това ще стане и в България, Мистър Боб и то скоро, много скоро.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
3
4
MrBean (преди 1 годинa)
Рейтинг: 234514 | Одобрение: -2141
Да им занесат ли вазелин?

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама