Потопи и в Европа, 5-има убити от ураган в Турция

02.02.2015 / 23:04 1


Албанци евакуират добитъка си в село край град Фиер. Войници са разположени в пострадалите райони на Албания, за да помагат на селяните и да укрепват бреговете на прелелите реки.

СНИМКА: РОЙТЕРС
 

Лошо време причини жертви и щети в някои части на Европа. Проливни дъждове и снежни бури отнеха живота на двама души в Северна Испания.

Обилни валежи предизвикаха наводнения в Гърция и Албания. В Северозападна Гърция са евакуирани четири села, реки са излезли от коритата си. В Южна Албания след проливен дъжд и сняг реки заляха огромни площи. Буря в Одрин пък изкорени дървета и срути покриви. Най-малко петима души са загинали, а над 110 са ранени заради ураганен вятър, връхлетял Западна Турция. Повечето пострадали са във вилает Бурса, където 300 жилищни сгради останаха без покрив. Турските авиолинии отмениха десетки полети, тирове били обърнати като играчки на магистралите. 


Коментари
5
2
Losh (преди 11 години)
Рейтинг: 41317 | Одобрение: 11482
Албанците лично каквото и да ги удари горките - малко ще им се , прославен народ с добро са те . . .

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама