Потушиха 88 пожара през последните 24 часа
Снимка ЮЗДАБ - България
Потушени са 88 пожара в страната за последното денонощие, съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН). Екипите на пожарната са реагирали на 155 сигнала за произшествия.
Има един пострадал човек при пожар в Монтанско. На 23 юли в 18:16 часа е получено съобщение за пожар на суха трева и отпадъци в двор в село Долно Белотинци. При пожара е пострадал мъж на 56 години, който е с леки повърхностни изгаряния и лека степен на обгазяване. Транспортиран е в болницата в Монтана. Причината за инцидента е небрежност при боравене с открит огън, пише БТА.
От пожарите за последните 24 часа 16 са с материални щети, от които седем са горели в жилищни сгради. Без материални щети са 72 пожара.
Извършени са 60 спасителни дейности и помощни операции, от тях една е при при наводнение и десет при катастрофи.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

