Пожарът при дупнишкото село Баланово вероятно е умишлен

31.07.2025 / 11:08 0

Снимка: Булфото

Пожарът, възникнал при дупнишкото село Баланоно към 21,30 ч. снощи, вероятно ще се окаже умишлен, каза за БНР кметът на Общината Първан Дангов.

В района, където горяха сухи треви и храсти, в същата вечер са били забелязани лица, придвижващи се с джип. Образувано е досъдебно производство, случаят е докладван на дежурен прокурор.

Огънят е засегнал към 40 дка. Пожарът е угасен от 3 противопожарни екипа, предоставена е на терен и водоноска от Община Дупница. Щети не са допуснати.

В същия район - в местността Балановски рид, преди десетина дни се разгоря голям пожар, чието гасене продължи с дни.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама