Празнична ретро мотриса ще пътува от София до Банкя за Първи март

16.02.2026 / 15:27 6

Снимки: БДЖ

БДЖ организира атракционни пътувания по маршрут София - Банкя - София по повод един от най-любимите празници на малки и големи - Първи март, Денят на мартеницата и настъпващата пролет.

В неделя (1 март) любителите на железопътния транспорт в страната ще имат възможността да се повозят на ретро мотрисния влак № 19 001.7, който през изминалия век е осигурявал пътуванията на държавници от най-високо ниво. Дизеловата машина е произведена през 1960 г. и е една от най-модерните за времето си, като впечатлява с високо ниво на техническо оборудване, съобщават от БДЖ.

Тематично украсената композиция ще извърши два курса в рамките на празничния неделен ден. Първият от тях ще започне в 09:50 ч. от Централна гара София с пристигане в Банкя в 10:15 ч. В обратната посока влакът ще тръгне в 11:40 ч. и ще пристигне в София в 12:05 ч. Второто пътуване ще стартира в 13:00 ч. отново от София с пристигане в Банкя в 13:25 ч. Обратният курс е в 14:25 ч. от гарата в Банкя с пристигане в София в 14:50 ч.

Сдобилите се с билет могат да съчетаят специалното ретро пътуване с разходка из красивия градски парк и центъра в град Банкя, които се намират в непосредствена близост до железопътната гара.

Билетите за пътуване са двупосочни с включено запазено място. Те могат да бъдат закупени от билетните каси и железопътните бюра във всички гари в страната, както и онлайн на bileti.bdz.bg. За възрастни са на стойност 22 евро (43,03 лв.), а за деца до 10 години – 11 евро (21,51 лв.). Количествата са ограничени.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
kjk (преди 5 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
0
0
robotron2000 (преди 5 месеца)
Рейтинг: 62571 | Одобрение: 1061
Всички истински мъже бачкат в БДЖ  
0
0
уйчо (преди 5 месеца)
Рейтинг: 136053 | Одобрение: 9708
Е ти си силен в аритметиката, късове в мастербоксове за секунда смяташ, една нула кво толкоз, няма значение и в една посока за 25 минути 22 евро пак не прави по евро на минута, а за двупосочен е 44 цента. Ако закъснее, както често става, още по-евтино излиза. Запазено място отделно се плаща, доколкото си спомням и е включено. 
0
0
kjk (преди 5 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Левче кефче става, иначе е 2 лв билета в едната посока 1.02€!!!
1
0
уйчо (преди 5 месеца)
Рейтинг: 136053 | Одобрение: 9708
двупосочен е билетът пише
0
0
kjk (преди 5 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
По едно евро на минута се пада цената на билета!!!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама