Председателят на ОбС Варна: Кой ще заеме временно поста на Благомир Коцев трябва да реши Съдът

10.07.2025 / 15:12 0

Булфото

Съдът ще реши кой ще бъде временно изпълняващ функциите "кмет на Варна". Това поясни в ефира на Радио Варна председателят на Общинския съвет Христо Димитров, във връзка с делото, образувано по жалба на Административния съд срещу заповед на кмета на Варна Благомир Коцев. 

"Във вчерашния ден аз получих две заповеди от 8 юли 2025 г. - едната в 9.50 часа, а другата - в 15.22 часа, като имейл в моята поща, от електронната поща на кметската администрация. Тези заповеди бяха подписани от Благомир Коцев... Как е станало това не мога да кажа, тъй като той беше вече арестуван и е нямал възможност да върши административната си работа. Затова се обърнах към Административния съд да отмени втората заповед, защото за мен там има нещо фалшиво. Тя е издадена предния ден, а я получавам след другата, пак издадена предния ден", поясни Димитров. 

Към момента считам, че легитимният заместник на Коцев е Павел Попов, но за мен това е временно, подчерта председателят на ОбС-Варна. 

Другата заповед е за заместник на Коцев да бъде назначен Димитър Кирчев. 

Кой ще бъде легитимният заместник на Благомир Коцев ще реши Съдът, категоричен беше Христо Димитров.

Припомняме, че Варненският административен съд образува дело по жалба на председателя на Общинския съвет във Варна срещу заповед на кмета на Варна Благомир Коцев негов заместник да изпълнява функциите на кмет на Община Варна. 

В жалбата се твърди, че Заповедта от 8 юли 2025 г. ( № К-015/08.07.2025 г.) е нищожна, неправилна, незаконосъобразна и постановена в противоречие с процесуалните правила по Административнопроцесуалния кодекс. Жалбоподателят атакува законосъобразността на заповедта като изтъква, че не е „изведена“ от Деловодството на Община Варна с регистрационен номер и не е известно от кого е подписана, поясняват от Административния съд. 

Делото е оставено без движение, като са дадени конкретни указания за отстраняване на нередовностите на жалбата. Към настоящия момент тече срок за изпълнението им, съобщиха от пресцентъра на институцията. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама