Предупреждение от "Уникредит Булбанк"

12.03.2025 / 11:59 0

Пиксабей

Днес от „УниКредит Булбанк“ АД отново предупреждават за повишен риск от фишинг/смишинг/вишинг атаки, в които лица представящи се за служители на „УниКредит Булбанк“ предлагат възможност за бърза и лесна печалба чрез инвестиции. Това съобщиха от кредитната институция, предаде banker.bg.

Съобщенията биха могли да достигнат до всеки по различни канали (имейл, SMS, чат платформи и други) и подканят към въвеждане на лична и банкова информация. Става въпрос за имена, години, трудова заетост, телефон, адрес. Възможно е също така да бъдат поискани номер на банкова карта, ПИН код, еднократна парола за потвърждение на плащане, номер на сметка (IBAN), потребителски имена и пароли за онлайн или мобилно банкиране, ЕГН и други. Пример за подобно съобщение във Вайбър може да се види на следния линк. 

При получаване на такъв тип съобщение от „УниКредит Булбанк“ съветват да не се предприемат действията, описани в него, да не се проследяват включените в него линкове, ако има такива, както и да не се отговаря на подателя. При съмнения за измама, своевременно се свържете с Център за контакт с клиенти на телефон 0700 1 84 84 или на имейл: [email protected]

Допълнителни препоръки и съвети за превенция от измами могат да се намерят и на сайта на банката, отбелязват от „УниКредит Булбанк“.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама