Премиерът на Словакия подаде оставка

07.05.2023 / 13:36 0

Снимка Pixabay

Ръководителят на словашкото правителство Едуард Хегер заяви, че ще подаде оставката си на президента. "Взех решение да предложа оставката си на президента“, каза Хегер в изявление за пресата в неделя.

Прeмиерът съобщи, че е внесъл няколко предложения до президента Зузана Чапутова за разрешаване на кризата в правителството, но тя не е подкрепила нито едно от тях, затова той е решил да подаде оставка, пише БГНЕС.

По-рано министърът на земеделието Самуел Вълчан също обяви желанието си да подаде оставка. Той взе решението на фона на съобщения, че фирма, за която се твърди, че е свързана със семейството му, е получила над 1,4 милиона евро невъзстановими държавни субсидии.

Словашкият външен министър Растислав Качер също изпрати писмо с оставка до държавния глава, като не уточни причините за решението си.

В края на 2022 г. словашкият парламент гласува недоверие на правителството на Хегер, но кабинетът под негово ръководство продължи да изпълнява задълженията си, тъй като това не противоречи на конституцията на страната. 


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама