Президентът на Гърция: България е изпълнила преварително критериите за Шенген

08.12.2022 / 15:25 0

Булфото

"Гърция смята, че България е изпълнила предварително поставените ѝ критерии за членство в Шенген", каза президентът на Гърция Катерина Сакеларопулу на брифинг в президентството, след като държавният глава Румен Радев я удостои с орден "Стара планина" с лента за нейните заслуги за развитието на двустранните отношения между България и Гърция.

По думите ѝ това се потвърждава и от многократното оценяване на Европейската комисия. Президентът на Гърция е на официално посещение в страната ни по покана на Румен Радев.

Според Сакеларопулу членството на България в Шенгенското пространство не бива да се бави повече. "Гърция последователно и непреходно подкрепя присъединяването на България в Шенгенското споразумение", каза тя.

"Многобройните настоящи предизвикателства изискват укрепване на европейското семейство и демонстриране на солидарност във рамките на държави членки на ЕС и на България в случая", коментира гръцкият президент. Сакеларопулу добави, че проблемите трябва да бъдат решавани с диалог и несъгласните страни трябва да се съгласят с президента Румен Радев, че България и Румъния охраняват европейски външни граници, предаде БТА.

Орденът "Стара планина", с който президентът на Гърция беше наградена, отразява отличните взаимоотношения между двете страни, смята Катерина Сакеларопулу. Тя изрази надежда, че те ще продължат да се подобряват.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама