Приключи разследването на атентатите във Франция от 13 ноември 2015-а
След близо четири години френските съдии-следователи приключиха разследването си на атентатите от 13 ноември 2015 г., най-смъртоносните във Франция, предаде Франс прес.
Сега започва да тече едномесечен срок за забележки от страните по разследването и искания на антитерористичния отдел на националната прокуратура, преди съдиите да вземат окончателно решение за съдебен процес, който ще се състои най-рано след една година.
Обвиняеми в това разследване са 14 души, 11 от които са в ареста. Сред тях е Салах Абдеслам, единственият жив от трите групи джихадисти, извършили атентатите. Освен това са издадени заповеди за задържане на шестима заподозрени, за някои от които се допуска, че са убити в Сирия или Ирак.
На 13 ноември 2015 г. девет души нападнаха няколко места в Париж и близкия град Сен Дени, край националния футболен стадион, пред ресторанти и в концертната зала „Батаклан“. 130 души бяха убити, а над 350 - ранени. За атентатите пое отговорност организацията „Ислямска държава“./ БНР
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

