Природният газ в Европа поевтинява

23.05.2023 / 02:26 0

Природният газ в Европа поевтиня в началото на търговията в понеделник и цената му падна до под 30 евро за мегаватчас. 

Фючърсите на нидерландския газов хъб поевтиняват в рамките на деня с близо 3% до 29 евро за мегаватчас, като за кратко дори беше достигнато ценово дъно от 28 евро. 

Турска компания ще развива газохранилище в България

Днешният ценови спад следва поевтиняването на природния газ през миналата седмица с близо 8% и с цели 60% от началото на годината. Междувременно лидерите на Г-7 заявиха, че допълнителните инвестиции в газовия сектор може да бъдат подходяща временна мярка за постепенното премахване на зависимостта от руската енергия. 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама