Продадоха непоказван шедьовър на Моне за 59 млн. долара

20.11.2024 / 02:00 0

кадър: Нова тв

Картината е била десетилетия в частна колекция.

Шедьовърът на Клод Моне „Водни лилии” беше продаден на търг в Ню Йорк за 59 милиона долара. Наддаването продължи 17 минути, а първоначалната цена започна от 40 милиона долара, посочват от аукционна къща „Сотбис”.

Картината е част от поредицата „Водни лилии”, с която импресионистът става известен, допълва Нова тв.  Експерти посочват, че от тази серия Моне рисува 8 картини – четири са в престижни музеи по света, а останалите – са в частни колекции. Шедьовърът е бил десетилетия част от колекцията на магната Сидел Милър, който никога не я е показвал публично и не я е предлагал на търг до сега.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама