Продават българско олио като зехтин екстра върджин в Гърция, има арестувани

03.12.2023 / 15:23 1

Булфото

Полицията в Солун, Северна Гърция, задържа двама души, които внасяли от България слънчогледово олио, добавяли му примеси и го продавали като зехтин екстра върджин, предаде гръцката националната телевизия ЕРТ, цитирана от БТА.

Фалшивият зехтин се е предлагал както на гръцкия, така и на българския пазар.

Задържаните са на възраст 36 и 80 години и са роднини. Обвиненията срещу тях са за нарушение на законите за хранително-вкусовата промишленост и търговията.

По информация на гръцката полиция двете лица са създали подходяща, организирана инфраструктура за незаконно производство на фалшив зехтин. Към българско олио те добавяли оцветители и лепели етикети за висококачествен нерафиниран зехтин с произход от различни региони на Гърция.

В склад на фирма в община Делта, западно от Солун, гръцките  власти за контрола и защитата на потребителите са конфискували в петък 6 644 литра фалшив зехтин в тенекии от по 5 и 3 литра, 6500 литра слънчогледово олио, множество етикети с надпис „зехтин екстра върджин “, резервоари, съдържащи течност с неизвестен химически състав, празни тенекии и пластмасови шишета, пет фактури от предходни години и един камион.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
1
MrBean (преди 2 години)
Рейтинг: 201820 | Одобрение: -1610
85% от зехтина у нас е боядисан шарлан.Тия дето протестират пред Мин.на земеделието го знаят и правят.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама