Проф. Байкова: Ако сте качили 3 килограма по празниците, минете към леко хранене

02.01.2022 / 12:10 1

Кадър Нова Тв

Елитен диетолог обясни как може да премахнем натрупаните по празниците килограми.

Празниците отминаха и реалността отново чука на вратата – вероятно сме похапнали повече, отколкото трябва, а на всичкото отгоре и любимите ни храни са станали още по-скъпи. Има ли как да се храним здравословно, но евтино и с мярка – на тези въпроси отговори диетологът проф. Донка Байкова ввфира на Нова телевизия.

„Не всеки ден е Великден, Коледа или Нова година. Време да влезем в нашите обичайни форми. Ако се чувстваме с 2-3 килограма повече е добре да минем без стрес към едно по-леко хранене”, каза тя.

Проф. Донка Байкова пред novini.bg: Пийте и яжте, но помнете, че "дозата прави отровата"!

„В началото да изключим от менюто си шарените меса, баниците, тутманиците и да използваме по-леки храни”, добави тя.

По думите ѝ е добре да се приемат и повече течности.

„Ако имаме повече от 2-3 излишни килограма е добре да се замислим и да направим нещо за себе си, защото колкото по-кратко поддържаме едно по-високо тегло, толкова по-лесно ще се справим с неговата редукция”, коментира диетологът, пише Novini.bg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
4
KRISTINCHO (преди 4 години)
Рейтинг: 42555 | Одобрение: -130
Аз бих добавил към по лекото хранене и повече секс. Секса също сваля килограмите.
Нищо добро не те чака, ако в двора ти влезе КОМУНИСТ, ЦИГАНИН или КОЗА.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама