Проф. Константинов за изборите: Гласоподавателите трябва да се разделят на потоци, както се пазарува на потоци

10.12.2020 / 08:22 2

Снимка Булфото

Проф. Михаил Константинов даде експертно мнение за предстоящите избори. Той направи предложение как трябва да стане гласуването. Предстои важно гласуване. Провеждането на избори е голямо предизвикателство в условията на пандемия - и за администрацията, и за избирателите. Това заяви пред БНТ проф. Михаил Константинов, председател на „Информационно обслужване” по повод парламентарните избори през март догодина.  

Например, от чужбина обикновено гласуват около 150 000 български граждани - какво правим с тях, как организираме сътрудничество с местните власти? Какво правим, ако правителството в страните не позволява да се гласува?, попита още професорът, пише Novini.bg. 

"Гласоподавателите трябва да се разделят на потоци, както се пазарува на потоци", смята проф. Константинов. 

Предложих хора, които са изкарали вируса да разнасят преносимите урни за трудноподвижните хора. Сериозно трябва да се обмисли дали изборите да не се проведат в два дни. Този въпрос трябва да се обсъди на експертно, политическо и здравно ниво с представители на щаба, разкри председателят на „Информационно обслужване”. 

Машините са начин за гласуване в нормална обстановка,  трябва да се помисли за тяхното обезопасяване. Една машина вероятно ще бъде докосвана от 200 - 300 души в рамките на 9 часа, допълни професорът.

Страната ни се намира в тежко пандемично състояние и висока смъртност. На Запад спазват правилата, а тук убиваме близките си, завърши проф. Михаил Константинов. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
0
nimfa1925 (преди 5 години)
Рейтинг: 16161 | Одобрение: 3331
На този дъртак  не му стига пенсията и все бачка на частно при Герб!
4444444
3
4
kaka (преди 5 години)
Рейтинг: 71213 | Одобрение: 9098
В единия поток само гербераси в другия пак гербераси и още един с роми/цигани/.Явно това е дълбокия замисъл на този дълбокомислещ човечец.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама