Прогнозата на проф. Рачев: Ще става за разходки, но носете чадър

13.02.2026 / 08:01 1

кадър bTV

редактор Веселин Златков

През почивните дни максималните температури ще надхвърлят 10 градуса, на места и 15, а в началото на новата седмица ще има захлаждане, това каза климатологът проф. Георги Рачев в дългосрочната си прогноза по bTV. Той допълни, че празничният 14 февруари също ще е дъждовен. „По обед ще става за разходки, но си носете едно чадърче”, каза специалистът.

В планините ще вали първо сняг, а после сняг, прогнози за снеговалеж има и за Североизточна България и Северното Черноморие, но според климатологът последното е малко вероятно.

Голям ще е дисонанса в температурите до края на месеца, предупреди проф. Рачев.

Той обясни, че това се определя основно от средиземноморските циклони, които ще донесат поройни дъждове в Турция и Гърция.

Проф. Рачев даде и интересна информация за имената на циклоните, които в момента са Улрике 2, Тамара, Вивиан.

„Срещу 300 - 500 евро можете да дадете името на гаджето си на циклон в германската метеорологична служба, но са резервирани за месеци напред”, каза климатологът.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
kris (преди 2 месеца)
Рейтинг: 609856 | Одобрение: 118871
За Варна плавници, шнорхел нещо....??
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама