Прогнозират спад на епидемията в Русия през април-май

28.03.2020 / 07:55 0

Това смята главният епидемиолог на Министерството на здравеопазването

Разпространение на коронавируса в Русия ще започне да спада в края на април - началото на май, заяви главният епидемиолог на Министерството на здравеопазването акад. Николай Брико пред вестник „Известия”. По думите му тази инфекция действа на същите принципи, както и другите инфекции, предаде БГНЕС и Нова тв.

„Основният механизъм на пренасяне, въздушно-капковият, и активността на епидемичния процес съществено намалява през топлото време на годината”, обясни той.

В четвъртък Мелита Войнович, представителката на Световната здравна организация (СЗО) в Русия, призова хората да се придържат към предпазните мерки и да не се паникьосват покрай заразата. По думите й има далеч по-тежки заболявания и именно съблюдаване на правилата ще помогне за преодоляване на пандемията от новата инфекция.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама