Прокуратурата започна разследване на сигналите за изборни фалшификации в Грузия

30.10.2024 / 13:00 0

Пиксабей

Грузинската прокуратура съобщи днес, че започва разследване на информацията за измама при парламентарните избори, произведени в края на миналата седмица, при които управляващата партия “Грузинска мечта” спечели мнозинство, предаде Ройтерс, цитирана от БТА. Опозицията в страната не признава победата на партията.

Прокуратурата заяви, че грузинската президентка Саломе Зурабишвили, критик на правителството, ще бъде призована утре да свидетелства в рамките на разследването. Тя многократно каза, че броенето на гласовете е фалшифицирано.

Наблюдатели на изборите, включително и ОССЕ, заявиха, че изборите са белязани от заплахи към избирателите, подкупи и подправяне на бюлетини, които вероятно са повлияли на резултатите. Въпреки това организациите на външните наблюдатели не казаха, че резултатите са “подправени”, отбелязва Ройтерс. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама