Просветният министър: Над 11% от децата нямат възможност за онлайн обучение

02.04.2020 / 09:39 1

Редактор: Виолета Николаева

e-mail: [email protected]

Кадър БТВ

Децата, които нямат възможност да се обучават онлайн са около 11%. Дори в останалите 89% не винаги има възможност за обучение в синхронна форама - проблемите са при повече деца и малко устройства, бързина на връзката, за това поръчахме обучение във виртуални класни стаи и даването на задачи. Не можем да купим електронни устройства на всички, коментира образователният министър Красимир Вълчев на извънреден брифинг за кризата в образованието в страната.

Голяма част от тези деца са от семейства без компютър и таблет, но имат телефон. Препоръчахме на учителите да продължат да ползват социалните мрежи и родителите за възлагането на задачи и носене на материали по домовете, обясни министърът. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
морето (преди 6 години)
Рейтинг: 2531 | Одобрение: 211
Отбиване на номера -това е т.нар.онлайн обучение с виртуални класни стаи.Изключение правят платените платформи за чужд език.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама