Протест срещу камионите блокира Дунав мост при Русе
кадър YouTube/RuseМedia
Писна ни, до гуша ни дойде, просто държавата да дойде и да каже какво правим с тези камиони, не ги искаме на този път, с тези думи протестиращи граждани в Русе обясниха действията си. Те блокираха с автомобилите си кръговото кръстовище към Дунав мост. Те са категорични, че няма да се откажат от исканията си, докато държавата не намери трайно решение, предаде Dunavmost.com.
В блокадата се включиха жители на Мартен, Сандрово, Сливо поле и Николово, които настояват да се преместят изчакващите тежкотоварни камиони от пътя Силистра - Русе.
Кметът на Мартен Димо Тонев коментира, че очевидно решение има – днес е предприето спиране на тировете в Гурково, на Хаинбоаз, във Велико Търново, в Осенец.
„Спират ти по абсолютно всички паркинги в посока Русе. Нека продължат по този начин и няма да има тежкотоварни автомобили до изграждането на буферния паркинг. Начин има, трябва желание и воля“, каза Тонев.
Протестиращите заявиха, че ако не се предприемат действия от страна на институциите и тапите от и към Мартен продължават, ще блокират всички входове на Русе и ще откъснат града. По време на блокадата тази вечер превозните средства бяха пренасочвани от полицията по обходни маршрути.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

