Протест за климата блокира Лондон

23.08.2021 / 22:30 0

Снимка Pexels

Лондон е блокиран от протести. Стотици природозащитници демонстрираха в Лондон с искане правителството да предприеме реални стъпки за защита на климата, съобщи Би Би Си, цитирана от news.bg.

Натоварените кръстовища в Уест енд бяха блокирани за часове. Протестиращи издигнаха огромна розова маса в Ковънт гардън.

Най-малко 8 души бяха задържани. Това не попречи на протестиращите да се заканят, че в следващите дни ще блокират британската столица.

Издигнати бяха лозунги "Бунтовник за живота", "Действай сега", "Нашето нормално убива хората", "Червен код за човечеството" и други.

Те настояват и за реални действия от големите компании в тази сфера. Част от тях се завързаха с вериги на натовареното кръстовище.

Протестът идва след излезлия доклад от Междуправителствената комисия по изменение на климата. Протестиращите са недоволни от това, че последствията от климатичните промени се усещат най-много от развиващите страни.

Очакванията са демонстрациите да доведат до реални реформи.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама