Проверяват сигнал за мъртва риба във Варненското езеро

08.08.2023 / 11:57 6

Снимка: Булфото, архив

Сигнал, подаден миналия петък, за мъртва риба в района на стария канал, който свързва морето с Варненското езеро, провериха експерти от РИОСВ-Варна и Басейнова дирекция “Черноморски район”, съобщава БНТ.

При огледа е установено, че става дума за мъртва кая. Екоинспекторите не са констатирали оцветяване на водите и специфична миризма. В обходения район не е имало нерегламентирано заустване на отпадъчни води във Варненското езеро.

Експерти от Басейновата дирекция са взели проби и от водите в района източно от базата на Спортен клуб „Черно море-Бриз“. Резултатите ще бъдат оповестени на страницата на БДЧР до дни.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
4
cron1 (преди 2 години)
Рейтинг: 163294 | Одобрение: -23791
Серж, мисля, че с теб се разбрахме, да спазваме добрия тон! 
Марио Кроненберг
3
3
Серж (преди 2 години)
Рейтинг: 246701 | Одобрение: 50086
А ти откъде знаеш? Да не би и там да сереш, както тук във форума?
1
4
cron1 (преди 2 години)
Рейтинг: 163294 | Одобрение: -23791
Каква риба, бе?!? Ако знаете колко лайна се изливат в него...
Марио Кроненберг
4
1
kaka (преди 2 години)
Рейтинг: 71213 | Одобрение: 9098
Че то след девня не остана риба.От време на време имаше кефал на топлата вода на теца и това изчезна.А мангалите вадят миди от лайне-езерото и ги продават евтино на заведенията
3
1
Серж (преди 2 години)
Рейтинг: 246701 | Одобрение: 50086
А по пътя към Морска гара, от заведенията, каква воня се носи и каква слуз тече...Там защо не отидат да проверят "органите"? Ърм...?
2
0
... (преди 2 години)
Рейтинг: 31972 | Одобрение: 8557
То там винаги има "специфична миризма" - не са я търсели - не са я намерили.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама