Пуснатият на свобода в Пловдив срещу 25 бона бизнесмен има хотели по морето

15.12.2024 / 13:49 0

Снимка Булфото

Бургаският бизнесмен Борис Иванов, който бе единият от двамата задържани по обвинение за източване на 9,5 млн. лева чрез фиктивни сделки за доставка на гориво за американската база "Ново село“, е добре познато име в Бургас и региона.

Предприемачът е собственик на транспортната фирма "Мимако“ и два хотела по Южното Черноморие - Queen Nelly Primorsko и Queen Nelly Park Kiten, пише Пловдив 24.

Според прокуратурата Иванов в сътрудничество с Живодар Терзиев, собственик на старозагорската фирма за горива "Зара-Е“ ЕООД и на най-голямата петролна база в Южна България, са ощетили държавния бюджет с 9,5 млн. лева неплатен акциз. 

Държавното обвинение твърди, че схемата е действала от 10 години. Вчера Живодар Терзиев и Борис Иванов бяха пуснати в Пловдив от окръжния съдия Михаела Добрева срещу парична гаранция от 25 000 лева за всеки от тях.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама