Путин поддържа инициативата на Берлин за международна конференция за Либия

11.01.2020 / 21:22 0

Президентът на Русия Владимир Путин изрази поддръжка за инициативата на Германия за провеждане в Берлин на международна конференция за Либия, предаде ТАСС,  цитиран от БТА.

На обща пресконференция с Ангела Меркел в Москва, Путин определи тази инициатива на Германия като навременна. Той допълни, че, за да може конференцията за Либия в Берлин да даде резултати, е нужно да се осигури участието в нея на онези, които действително са заинтересовани да окажат помощ в решаването на кризата с либийската държавност. Путин допълни, че е важно и решенията, касаещи либийската държава, да бъдат съгласувани предварително със страните в либийската криза.

По-рано тази седмица Турция и Русия призоваха враждуващите страни в Либия да обявят прекратяване на огъня от полунощ днес, припомня Ройтерс. Путин каза, че разчита, че в Либия действително ще има прекратяване на огъня от полунощ днес, допълва ТАСС, предаде БТА.

Меркел изрази днес надежда, че съвместните усилия на Русия и на Турция за Либия ще имат успех и че Германия в скоро време ще може да започне да изпраща покани за участие в конференцията в Берлин, предадоха Ройтерс и ТАСС.

Руският президент заяви, че ситуацията в Либия подкопава стабилността в региона и се отразява негативно на Европа, предаде ТАСС.

Той изрази безпокойство, че голямо количество наемници са били прехвърлили от зоната на конфликт в Идлиб в Сирия в Либия.

В отговор на въпрос дали руски наемници от така наречената група Вагнер се сражават в Либия, Путин отвърна, че ако има руснаци в Либия, то те не представляват руската държава, нито пък са платени от руската държава, предадоха Ройтерс и ТАСС.

Руски частни военни подизпълнители тайно се сражаваха в подкрепа на руските сили в Сирия и Украйна, съобщиха Ройтерс и други медии преди време.

Подизпълнителите са наемани от частната военна група Вагнер, чийто членове са в повечето случаи бивши военни. Русия отрича да използва наемници в чужбина.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама