Работници на ТЕЦ "Марица 3", енергетици и миньори отново протестират в столицата

17.05.2022 / 17:10 1

Снимка Булфото, архив

Нов протест изведе работници в столицата. Настояват централата в Димитровград да заработи на по-нисък капацитет.

Работници от затворената ТЕЦ "Марица 3" в Димитровград излязоха на протест в столицата. Протестиращите тръгнаха на шествие от Лъвов мост към сградата на Министерството на околната среда и водите, където протестират в този момент.

След това те се заканиха да се отправят към Министерския съвет и Народното събрание.

Събрали са се работници от ТЕЦ "Марица 3", както и енергетици и миньори от цялата страна. Хората настояват централата в Димитровград да заработи на по-нисък капацитет, до 50%, за да може да бъдат извършени планираните ремонти.
Екоминистърът Борислав Сандов заяви днес пред Bulgaria ON AIR, че затварянето на ТЕЦ "Марица 3" не е спор между министерството и едно предприятие, а спазване на законите.
 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
1
ас (преди 3 години)
Рейтинг: 168363 | Одобрение: 26038
тея хора трябва да протестират и пред къщата на боико борисов все пак той подписа новата зелена зделка която ще ги остави без работа.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама