Радан Кънев: Пасивната политика на страната ни може да доведе до по-скъп ток

18.12.2019 / 13:15 1

Кадър Новини.бг

„Основен въпрос пред България е бъдещето на въглищната енергетика. Затова за страната ни е важно новите зелени политики на Европа да доведат до по-високи заплати, по – добре платени работни заплати, а не до един икономически срив в някои райони. Българското правителство продължава да е много пасивно по темата“, заяви пред журналисти в Страсбург евродепутатът Радан Кънев, предаде репортер на NOVINI.BG.

„Това не е нова политика. Тази политика е одобрена с мълчаливото съгласие на българското правителство. В момента е възможността да се уговорят ресурси за компенсиране на загубите, които са договорени. Това не значи затваряне на въглищните централи, но означава много по-скъпа работа и по-скъп ток от тях“, каза евродепутатът.

Кънев коментира и водната криза в Перник. По думите му трябва Европейската комисия да се запознае с нея. Той заяви, че в момента иска такъв устен въпрос да бъде зададен и поясни, че достъпът до чиста питейна вода е право на всеки един в 21 век.

Евродепутатът заяви още, че хората стават алчни, когато са на власт и ако не ги е страх от закона, те много лесно стават и крадливи. "Докато няма ясна визия за борбата с корупцията, всички политики ще бъдат компрометирани", каза още Радан Кънев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама