Расистки скандал във френския парламент

04.11.2022 / 11:19 5

Кадър ФБ

Крайнодесен депутат във Франция беше разкритикуван днес след като отговори на въпрос на чернокож депутат за блокирани в морето мигранти, като заяви: "Нека се върнат в Африка", съобщава БТА.

Грегоар де Фурна от партията Национален сбор направи този коментар в камарата на Националното събрание. Малко след това председателката на долната камара на френския парламент Яел Браун-Пиве прекрати заседанието.

Де Фурна отправи своя коментар по време на изказване на Мартен Билонго от лявата партия "Непокорна Франция", който отправяше запитване към центристкото правителство на президента Еманюел Макрон относно кораб за морско спасяване в Средиземно море със стотици пътници на борда, който не е получил разрешение да акостира в пристанище. Думите "il" (той/тя) и "ils" (те/тях) звучат еднакво на френски, така че не стана ясно дали депутатът от Национален сбор е имал предвид "Нека се върне в Африка" или "Нека се върнат в Африка".

Партията Национален сбор е известна със силната си антимигрантска реторика. Говорител на партията заяви, че Де Фурна е отправил забележката си към мигрантите на кораба, а не към колегата си депутат.

"Расизмът няма място в нашата демокрация", заяви френската премиерка Елизабет Борн по повод случая. Тя добави, че долната камара "ще трябва да наложи санкции" заради изказването на де Фурна, но не уточни какви биха могли да бъдат те.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
Нане (преди 3 години)
Рейтинг: 32309 | Одобрение: 5789
А ние вадим американски визи а бай казва да ги взимаме.Ами що не ги пращат САЩ
6
1
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 246598 | Одобрение: 50073
Аз откога го повтарям това нещо - МИГРАНТИТЕ ДА СИ ВЪРВЯТ ТАМ, ОТКЪДЕТО ИДВАТ!!!...Ама не ме правят депутат...
2
1
ас (преди 3 години)
Рейтинг: 168336 | Одобрение: 25991
е какво му е расисткото??? нали хората са дошли от африка? да се връщат от където са дошли и да ходят в сащ. там взимат всякакви особено ако кажеш че ще гласуваш за демократ. това са пулни глупости и поредното извинение на истинските расисти и поредния опит да омаловажат престъпленията на техния идол хитлер. забелязазали ли сте как последните 3-5 години когато някой скочи посочи някой друг и извика "расит" обкновено той се оказва расиста???
6
1
уйчо (преди 3 години)
Рейтинг: 135884 | Одобрение: 9664
Е що да е расистки, това е нарушаване на държавна граница, за какво е тоя Шенген, дето ни мотаха толкова време, а един мангал като палне лодката от Мароко, да не могат да го върнат, при това напълно безопасно, прибран на голчм кораб???

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама