Рая Назарян: Бюджетът беше изтеглен, защото в него бяха заложени нереалистични мерки

15.02.2025 / 09:55 0

кадър: БТВ

Месец мина от началото на кабинета "Желязков". Управленска програма все още няма, но навярно скоро ще има нов бюджет и регулатори. Това са двете теми, по които работи управляващото мнозинство в последните дни.

Въпрос на дни е бюджетът да бъде представен официално, каза в „Тази събота“ зам.-председателят на Парламентарната група на ГЕРБ-СДС Рая Назарян.

„През изминалата година поради липсата на редовно правителство не беше приет редовен бюджет, каквито са нормалните практики за едно добро управление, а именно бюджетът да бъде приеман преди бюджетната година или най-късно през месец декември на предходната година“, каза Назарян по БТВ.

„Към настоящия момент редовната власт се наложи да оттегли бюджета поради нереалистични данни в него и да изготви друг в един по-екстремен режим на работа, за да може да предложи реални, работещи мерки, които да доведат до стабилизиране на публичните финанси“, коментира тя.

Назарян нарече спекулациите, че ГЕРБ бави и саботира бюджета „форма на манипулация на хора, които не успяха да станат част от управлението“.

„Редовното правителство ще е гарант за събирането на повече приходи в държавата, а именно със засилване на функциите на контролните, регулаторите и надзорните органи на държавата, които трябва да събират тези приходи“, каза Рая Назарян, допълвайки, че ГЕРБ-СДС няма да намаляват заплати, нито да отменят вече поети ангажименти.

Тя заяви, че има огромни по размер  - около 4 милиарда, неизпълнени ангажименти от предходния бюджет за 2024 г., които трябва да бъдат предвидени и в този бюджет.

„Бюджетът беше изтеглен, защото в него бяха заложени едни нереалистични мерки. Сега ще бъдат заложени такива, които са реалистични и бюджетът да може да бъде изпълнен“, каза Рая Назарян.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама