Разлики от близо 50% в цените на едни и същи основни стоки в различни региони от страната

12.05.2026 / 13:04 0

Снимка Булфото

Обявиха притеснителна новина за цените на основните стоки у нас.

Разлики от близо 50% в цените на едни и същи основни стоки в различни региони от страната отчита Системата за агропазарна информация за първата седмица на май. Установени са драстични разлики при 8 основни стоки.

Петте най-евтини региона в страната са Шумен, Разград, Сливен, Ямбол и Бургас, като кошницата от 8 основни продукта в тези области е малко над 20 евро.

Разград и Шумен са най-евтините два региона за осма поредна седмица, информира БНТ.

Петте най-скъпи региона в страната са Пловдив, Пазарджик, Смолян, Плевен и Велико Търново, където същата потребителска кошница е над 38 евро, пише novini.bg.

Разликата с най-евтините региони е значителна – не защото продуктите са по-добри, а защото веригата на доставки е по-дълга и оборотът в магазините е по-нисък, е установило наблюдението на цените.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама