Репортер на Нова предава от мястото: Управител на фирма, свързана с Румен Гайтански, ще бъде обявен за издирване
Редактор: Недко Петров
Стопкадри Нова нюз, Репортерът Мартин Керифейски е на мястото на акцията
„Петел“ следи какво се случва, след като започна обискиране на имоти на Румен Гайтански-Вълка.
Според Нова Тв към момента информацията за акцията е доста оскъдна.
_%20524x%20916.png)
Репортерът Мартин Керифейски се намира в един от офисите на фирмата, където се провежда акцията на Комисията за противодействие на корупцията, и се е опитал да разговаря с охранителя на обекта, който обаче е отказал коментар.
Керифейски разкри, че не се виждат коли на полицията, но уточни, че обектът е доста голям и самият офис се намира в задната част, където вероятно се провежда акцията.
Тя идва след изнесената информация за отпуснат кредит от близо 150 милиона лева на фирма, която се твърди, че е свързана с Румен Гайтански, и заради това, че фирмата не е погасявала дадения дълг към държавната Българската банка за развитие.
Поради тази причина от Антикорупционната комисия смятат, че има законови нарушения, които са довели до ощетяване на държавата.
_%20511x%20958.png)
По информация на Нова акцията не се провежда само в София, но и на адрес на фирма в Кърджали, за която се твърди, че е получила 30 милиона лева от въпросния кредит.
По неофициална информация управителят на фирмата, получила кредита от Българската банка за развитие, е напуснал страната и вероятно ще бъде обявен за издирване.
Претърсват се също и офиси, са свързани с бившия шеф на Българската банка за развитие Стоян Мавродиев.
След приключване на разследването се очаква прокуратурата да обяви последващите си действия, както и дали ще има основание за повдигане на обвинение срещу Румен Гайтански, който се смята за собственик или поне е свързан с фирмите, върху които се провежда акцията на Антикорупционната комисия.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

