Ресторантьори започват блокади на кръстовища и пътища в знак на протест срещу по-високото ДДС

18.03.2025 / 11:21 1

Пиксабей

Обединеният ресторантьорски бранш ще блокират кръстовища и пътни артерии в знак на протест срещу повишаването на ДДС. Всички ресторантьорски асоциации и техните структури в страната подготвят национален протест, съобщиха браншовици.

С блокиране на десетки възлови пътни артерии и оживени кръстовища ресторантьорският бранш ще изрази несъгласието си с липсата на диалог с управляващите и заложеното 20-процента ДДС. Протестните акции ще започнат на 19 март, сряда, като до момента участие са заявили над 30 окръжни и областни града от цялата страната.

До крайната мярка се стига в резултат на многобройните призиви от страна на ресторантьорския бранш към представителите на управляващото мнозинство за среща с цел обсъждане на предложения за повишаване на събираемостта, както и аргументите им за запазване на 9-процентната ставка. Бизнесът многократно заяви, че увеличението на ДДС-то ще доведе до фалити, ще увеличи сивия сектор и няма да се реализират заложените приходи в държавния бюджет.

От сектора припомнят, че страната ни е единствената държава в ЕС, която развива туризъм и не е с намалена ставка за ресторантьорство.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
гарфилд (преди 1 годинa)
Рейтинг: 61628 | Одобрение: 18898
Най-добре е,да закриете нацяло ресторантите.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама