Рилски се оказа прекалено силен за Черно море Тича

23.12.2017 / 20:02 3

Баскетболният Черно море Тича изгуби от Рилски Спортист със 73:80 (42:41) в мач от 11-ия кръг на мъжкото първенство в зала "Христо Борисов" във Варна.

Така те влязоха в тройката на класирането със 7 победи и 3 загуби до момента, а варненци делят седмото място с Ямбол с 3-7, като това е трето поредно поражение за тях. В последния за 2017 година кръг на 30-и декември Рилецо посреща Академик Бултекс 99, а Черно море гостува на Балкан.

След няколко смени на водачеството във високо резултатна първа четвърт самоковци поведоха с 30:24. Те останаха напред дълго през втория период, но точно преди почивката домакините поведоха с точка за 42:41, пише bgbasket.com.

След доста оспорвани минути след подновяването на играта Рилецо направи серия от 9-0 и не загуби водачеството до края, въпреки че Черно море остана опасно близо до последните атаки.

По 20 точки за победителите нанизаха Йордан Бозов и Мартин Маринов (4 тройки, 5 асистенции). За отбора в игра не влезе контузеният Златин Георгиев.

За Черно море Милиян Боцка записа 17 точки и 6 борби, а по 12 отбелязаха Симеон Илиев (7 борби) и Венелин Христов.