Рилски спортист надигра Черно море след силна последна четвърт във Варна

09.03.2019 / 20:44 0

Рилски спортист записа победа на старта на третото завъртане в НБЛ. Като гости самоковци изиграха много силна последна част и се наложиха над Черно море Тича с резултат 100:82. Мачът беше доста оспорван през първите три части, като младият варненски тим беше равностоен на съперника си, но не издържа в края. До момента Рилецо има 10 победи и 7 загуби, като прекъсна серия от две поредни загуби, а варненци са с актив 2-15. В следващия кръг Рилски гостува на Балкан, а Черно море – на Академик София.

„Моряците“ започнаха мача отлично и водиха на по-опитния си съперник през цялата първа четвърт. На моменти преднината им стигна шест точки, а след края на резултатния период резултатът беше 28:25. След смени на водачеството преди почивката Рилецо на свой ред поведе с по-голяма разлика, но до почивката домакините се приближиха само на две точки при 47:49.

След подновяването на играта Черно море отново поведе, като преднината на тима стигна девет точки, но Рилецо направи серия от 10:0, за да излезе отново напред. В крайна сметка след 30 минути на терена самоковци водеха със 72:68. Домакините се задържаха близо до съперника в първите атаки на заключителния период, но Рилски направи серия от 19:4, с която пречупи съперника и спокойно доигра последните минути от мача.

Най-резултатен за победителите с 19 точки беше Юджийн Харис, който добави и 5 асистенции. 18 точки добави Димитър Маринчешки, а 14 и 5 борби – Златин Георгиев. За тима в игра след претърпяна операция от херния се завърна гардът Евгени Хаджирусев.

За Черно море Георги Боянов регистрира дабъл дабъл от 24 точки и 13 борби, 17 точки и 6 асистенции записа капитанът Пламен Алексиев, а 14 вкара Цветомир Куртев. За тима не игра един от основните играчи Мартин Коцев.