Родна стихия - Гришо "полудя" в сет номер 2! Притиснат до стената, той направи нещо страхотно (гледайте на живо)

23.01.2018 / 07:15 0

Исторически мач - Гришо Димитров, щурмува влизане в 1/2-финалите на Аустрелиън Оупън 2018. На Централния корт Григор спори с великобританеца Кайл Едмънд. Сблъсъкът се излъчва по Евроспорт 1. Резултатът в сетовете е 1:1, пише "Пик".

Кайл е под номер 49 в тенис-ранглистата. При успех Григор ще играе на 1/2-финалите с Рафаел Надал или Марин Чилич.

Досега в турнира Гришо надви Денис Новак, Макензи МакДоналд, Андрей Рубльов и Ник Кирьос. Супер серия за Димитров на "Род Лейвър Арена".

Григор води с 2:0 победи в преките двубои с Едмънд. Колоритна родна агитка подкрепя Гришо в състезанието. Световният номер 3 защитава спортната чест на България, фантастичен момент. Срещата може да гледате ТУК!

Двубоят започна с пробив за Кайл Едмънд. Великобританецът затвърди ранния си аванс след експресен сервис-гейм. Гришо отвърна с подаване на 15. Бърз гейм и за Едмънд - 3:1.

Сервис-гейм на нула за Григор, пасивът е намален - 2:3. Димитров натисна турбото и върна брейка - 3:3. Солидно подаване за Гришо и 4:3 за нашия. Бърз сервис-гейм за Кайл - 4:4.

В този момент Димитров изпита затруднения на сервис, а Едмънд съумя да пробие на 30.

Великобританецът сервира за сета, Гришо стигна до 3 възможности за брейк, но Кайл ги отрази, затвори гейма, с което и частта. 6:4 за Едмънд.

Вторият сет стартира със сервис-гейм на нула за Григор. Последва брейк - 2:0 за Димитров. Зададе се трудно подаване за Гришо, нашият обаче съумя от 0:40 да затвърди пробива - 3:0! Чуха се и мощни възгласи в подкрепа на Григор, българската агитка в Мелбърн вдъхва допълнителна увереност на световния номер 3.

Последва маратонски сервис-гейм на Едмънд, с огромни усилия Кайл удържа подаването си, намалявайки своя пасив в частта - 1:3. Изключително важен сервис-гейм в полза на Димитров - 4:1. Гейм на 30 за Едмънд - 2:4.

Гришо показа колебания на сервис, но съумя да отрази точка за брейк и удържа подаването си - 5:2. Сервис-гейм за Кайл - 3:5. Григор сервира за сета, гейм на 30 и 6:3!

В момента се играе трети сет, в който българинът губи с 1:2.