Румъния 0:0 България

04.06.2024 / 22:55 1

Снимка Pexels

Румъния и България играят при 0:0 в контролна среща на стадион "Стяуа". Двубоят се играе пред около 17 000 зрители в румънската столица.

Наставникът на "трикольорите" Илиан Илиев заложи основно на играчи от efbet Лига - цели седмина. Най-много представители сред 11-те имаше Черно море - Иван Дюлгеров, Живко Атанасов и Васил Панайотов. ЦСКА - София беше представен от Християн Петров и Иван Турицов, а Левски и Крумовград съответно от Марин Петков и голмайстора на вътрешното първенство Александър Колев.

Мачът с опасна атака на домакините и се наложи още в 90-ата секунда Иван Дюлгеров да показва класата си. Юношата на Черно море изби в корнер опасен удар на Разван Марин, предава Спортал.

В 16-ата минута Филип Кръстев направи хубав финт в центъра на терена и пусна извеждащ пас към Кирил Десподов, но българският капитан не достигна до топката. Скоро след това Денис Драгуш можеше да открие резултата. Звездата на Газиантеп подмина Иван Дюлгеров, но стреля покрай вратата от малък ъгъл.

Последваха по-скучни минути, като в 31-ата атакуващият халф Николае Станчу пробва да прати топката на булевард "Генча". В 44-ата минута Денис Драгуш се озова на чиста позиция пред българската врата, но за наш късмет нападателят на "жълтите" стреля встрани от целта.

Пет минути след почивката Румъния получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана крилото на Парма Денис Ман, който обаче не успя да преодолее Иван Дюлгеров. Българският вратар усети посока на изстрела и изби топката.