Русия опитва да си измие ръцете от кръвта за масовия гроб в Буча

03.04.2022 / 19:26 2

Кадър Свободна Европа, архив

Русия отрича да има нещо общо с масовия гроб в Буча. Официалният телеграм канал на Министерството на отбраната публикува позиция в канала „Война срещу фалшификатите” във връзка с информацията от страна на Украйна за десетки тела на мъртви хора, открити в града след изтеглянето на руските войски. От руското министерство наричат ​​ситуацията „планирана медийна кампания“, пише "Евроком".

„Бележки за Буча се появиха в няколко чуждестранни публикации наведнъж - изглежда като планирана медийна кампания. Като се има предвид, че войските напуснаха града на 30 март, къде бяха тези кадри през последните 4 дни? Тяхното отсъствие само потвърждава фалшификата “, се казва в публикацията.

След като украинската армия си върна контрола над Буча, след като изтласка руснаците, бе намерен масов гроб с близо 300 тела в него. 

В същото време според западните медии, експерти и украинското правителство единодушно е мнението, че безспорно Руските войски са извършили клането в Буча.

„В Буча вече сме погребали други 280 души“, каза кметът Анатолий Федорук. По думите му улиците на силно разрушения град са осеяни с трупове.

По-рано днес журналисти от АФП пристигнаха с първите украински войски след оттеглянето на руските военни, предаде днес.бг.

Буча, близо до Киев, стана арена на едни от най-тежките битки през последните седмици.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
7
MrBean (преди 4 години)
Рейтинг: 232981 | Одобрение: -2119
То пък всички им повярваха..
1
7
Горан (преди 4 години)
Рейтинг: 16464 | Одобрение: -6076
как бре русия не може да има нищо общо, те никога не са нападали украйна, тези сами са се самоубили и после си вързали ръцете, тяхната мама и бушменска и на всички руски тролове и росуфили също и вашта
да ама не

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама