С 10 души Спартак направи равен у дома

03.12.2023 / 16:00 4

Снимка Фейсбук, Спартак Варна

След като игра повече от 75 минути с човек по-малко, Спартак завърши 2:2 срещу Спортист Своге в среща от 19-ия кръг във Втора лига на стадион "Спартак". "Соколите" са на второ място с 33 точки, на 4 от лидера Септември и на една пред третия Марек.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута, когато Атанас Зехиров бе съборен в пеналта. Съдията отсъди дузпа и Румен Руменов бе точен от бялата точка - 1:0.

В 18-ата минута Спартак остана с 10 души. Въпреки че топката бе в негово владение, вратарят Георги Георгиев не може да я изчисти и извърши фаул срещу нападател на съперника.

Реферът отсъди дузпа и показа директен червен картон на Георгиев. На негово място влезе Никола Виденов, който смени Начев.

Изпълнението на дузпата се забави с 5 минути и в 22-тата Светослав Диков от гостите реализира 11-метровия наказателен удар за 1:1.

С човек повече Спортист нанесе втори удар в 31-вата минута. След центриране отдясно Радослав Живков се оказа непокрит и насочи топката в мрежата - 2:1 за Спортист.

Отговорът на Спартак дойде в началото на второто полувреме. В 49-ата минута Виктор Митев вдигна отляво от фаул и Ахмед Ахмедов вкара с глава - 2:2.

В следващите минути домакините атакуваха, но им бе трудно срещу сгъстената защита на съперника, който се бранеше с по 8-9 души и си личеше, че и точката влиза в плановете му.

След едно изпълнение от фаул, топката рикошира от стената и се върна към Виктор Митев, който незабавно шутира, но не улучи вратата.

"Соколите" продължиха да са по-активни, но успяха да стигнат само до няколко корнера и разбърквания в пеналта.

Съставът на Спартак: 23. Георги Георгиев, 9. Мехмед Сабри (46 - 75. Йохан Н'зи), 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 5. Йоан Бауренски (90 - 78. Айвън Ангелов), 10. Румен Руменов (79 - 13. Георги Мариянов), 45. Даниел Начев (23 - 89. Никола Виденов), 81. Атанас Зехиров, 29. Ахмед Ахмедов, 11. Виктор Митев - капитан

Резерви: 3. Преслав Петров, 19. Кристиян Курбанов, 18. Хидает Хюсеин, 88. Симеон Иванов, 7. Евгений Илиев

Съдия: Борис Попов (Русе), Асистенти: Теодор Петров (Силистра), Димо Стоянов (Бургас), четвърти съдия: Кристиян Тодоров (Варна)

БФС Делегат: Илчо Цанков (Силистра)

Съдийски наблюдател: Ахмед Ахмед (Бургас)