САЩ дават 3 млн. долара за главата на руски хакер
Съединените щати обявиха рекордните 3 млн. долара за залавянето на виден руски хакер. Наградата предложиха американският Държавен департамент и ФБР, съобщава News 7.
Евгений Богачов се издирва за атака на компютърна мрежа, при която се предполага, че е присвоил над 100 млн. долара от онлайн банкови сметки.
Миналата година властите в Пенсилвания го обвиниха в конспирация, компютърно хакерство, телефонни и банкови измами и пране на пари. Източници от ФБР заявиха, че това е най-голямата награда, давана досега от Съединените щати за "главата" на киберпрестъпник.
Смята се, че Богачов живее в Русия - в южния Краснодарски край. Арестът му може да се окаже труден, тъй като Съединените щати нямат договор за екстрадиция с Русия. От ФБР съобщиха още, че са открити 60 различни хакерски групи, свързани с отделни държави.
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

