САЩ отклониха руския танкер, тръгнал на помощ на Куба

24.03.2026 / 21:02 3

Кадър Х

Изглежда един от нашите два кораба, тръгнали към Куба, е отклонен към Тринидад и Тобаго, а другият още продължава. Това констатира руският депутат Леонид Калашников (председател на комисията на Думата по въпросите на ОНД, евразийската интеграция и връзките със сънародниците), гост в шоуто на оръжие номер едно на руската пропаганда Владимир Соловьов по темата с два танкера с петрол и гориво, които Руската федерация насочи към Куба. Други негови гости добавиха, че отклоненият кораб е поел по нов маршрут заради американските санкции срещу руския петрол, предаде Актуално.

Съответно, Соловьов постави въпрос: А как така американците ще ни казват каквото и да е (за петрола ни)? "Ние казваме, че доставяме хуманитарна помощ на кубинския народ. Американците да не са ни шефове?". На което Калашников отговори, че след като САЩ се намесили с акции срещу свързани с Русия танкери след операцията срещу Венецуела, Европа също се осмелила да го прави – иначе преди това само се приближавали и оглеждали.

"Няма правила. Говорим го от много време – трябва да взривим един кораб", заяви Калашников и призова руските танкери да бъдат снабдени с оръжие, за да се отбраняват.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
4
1
kris (преди 4 месеца)
Рейтинг: 638750 | Одобрение: 126205
Няма нужда от подводница....Достатъчно е на борда да има десетина ИГЛИ, или от новите руски играчки за стрелба от рамо.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
2
0
kjk (преди 4 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Май ще почне да ги придружава някой подводен конвой!!!
3
1
kris (преди 4 месеца)
Рейтинг: 638750 | Одобрение: 126205
Дааа, крайно време е руските танкери да се въоръжат.....Оня откачения прекалява....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама