САЩ посреща 5 000 нашенци

29.05.2017 / 08:11 2

Колаж Уикипедия

Около 5000 наши студенти ще стегнат куфарите тази година и ще заминат на бригада в САЩ. Това съобщават от програмата Work and Travel, която изпраща курсистите отвъд Океана през летния сезон за „Монитор“. Топдестинациите са Аляска, Мейн и Keйп Код. Най-често младежите работят като камериери, сервитьори, продавачи в магазини, работници в увеселителен парк. Традиционно най-добрите оферти са тези, при които имат бакшиш. Заплащането варира от 8 до 12 долара на час, обясниха още от Work and Travel. Продължителността на програмата е 4 месеца, като след края на работния период студентите имат право още един месец да пътуват из Щатите. Това е т.нар. туристически престой, след като те са свършили работа. През това време те могат да видят Ню Йорк или Ниагарския водопад.

Единични са случаите, при които курсистите, заминали на бригада, не се връщат обратно и остават в САЩ, обясниха консултантите от Work and Travel. Тoва може да се случи, ако студентите се запишат да учат в американски университет ако се оженят или омъжат по време на престоя за американци или пък кандидатстват за туристическа виза и бъдат одобрени. Право да заминат да работят отвъд Океана имат само студентите, които следват редовно. Затова ако бъдещите висшисти имат желание да заминат на бригада в САЩ, трябва добре да обмислят каква форма на обучение да запишат, защото ако изберат задочна, няма да могат да работят в Щатите през лятото.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
1
kris (преди 9 години)
Рейтинг: 646130 | Одобрение: 128015
Welcome to the jungle gays and good luck........!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама